עבירות אלימות

בחוק העונשין הישראלי קיימת קשת רחבה של עבירות אלימות החל מעבירה של תקיפת סתם, עבירת התקיפה ה"קלה" ביותר בספר החוקים, ועד לעבירת רצח, העבירה החמורה ביותר, אשר העונש בצדה הינו מאסר עולם.

לצערנו, עבירות האלימות הפכו לתופעה נפוצה ושכיחה במחוזותינו ואילו המציאות מוכיחה לא אחת, כי קיימים מקרי אלימות רבים אשר תוצאותיהם, לדאבון הלב, הנן מצערות ואף יכולות להיות טראגיות.

למשרד ניסיון רב שנים בהתמודדות עם כתבי אישום, מעצרים וחקירות בכל קשת עבירות האלימות על כל סוגיהן ומינן (עבירות המתה, תקיפה, אלימות במשפחה, שוד, איומים וכו').

עבירות סמים

פקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], תשל"ג-1973, מונה מספר עבירות בתחום זה, כגון, החזקת סם לצריכה עצמית, החזקת סם שלא לצריכה עצמית, סחר בסם מסוכן, תיווך בסם מסוכן, יבוא סם מסוכן, אספקת סם, שידול קטין לסם וכו'.

התפיסה הרווחת במערכת המשפט הישראלית הינה כי יש לבער את נגע הסמים בחברה הישראלית ובשל כך קבע המחוקק עונש של עד 20 שנות מאסר בפועל על ביצוען של חלק מעבירות סמים.

בפקודת הסמים המסוכנים קיימת אפשרות לחילוט רכושו של נאשם שבית המשפט הכריז עליו, בנסיבות הקבועות בפקודה, כ"סוחר סמים" ואו אז נלקח ממנו רכושו לטובת אוצר המדינה.

למשרד יתרון מוכח בייצוג משפטי בעבירות הסמים השונות, עד כדי הימנעות מהרשעה במקרים המתאימים, והצלחות המשרד בתחום זה מדברות בעד עצמן.

עבירות רכוש

בחוק הישראלי מצויות עבירות הרכוש רבות ומגוונות והמכנה המשותף להן הוא הפגיעה ברכוש הזולת או שליחת יד באותו רכוש. המדובר בעבירות גניבה, גניבה בידי מורשה, גניבה ממעביד, גניבת רכב, התפרצות לדירה, לעסק או לרכב, החזקת נכס החשוד כגנוב, קבלת נכסים שהושגו מעבירה ועוד.

עם השנים חלה מגמת החמרה בענישה בעבירות אלו בשל היותן "מכת מדינה", כלשון הפסיקה. רשויות החוק נוקטות ביד קשה ומגלות אפס סובלנות בכל הקשור למיגור עבריינות רכוש.

למשרד קשר ישיר ורציף עם מרכזי טיפול שונים ברחבי הארץ שבכוחם להביא לשיקום אפקטיבי של נאשם בעבירות אלו כאשר לא אחת הליך השיקום היה לערך המרכזי עליו שמו בתי המשפט את הדגש בגזר דינם של לקוחות המשרד באופן שנמנעה כניסתם לבית הסוהר חרף עמדתה הנחרצת של התביעה לכך.

עבירות נשק

עבירות הנשק על סוגיהן ומינן מהוות איום וסכנה לציבור, כאשר לעיתים הרקע והמניע להן הוא ביצועה של עבירה פלילית אחרת, חמורה הרבה יותר, כגון רצח, תקיפה, שוד וכו'. בחוק העונשין קיימות מספר עבירות נשק וענישה מחמירה בצדן: החזקת נשק שלא כדין, נשיאת נשק שלא כדין, מכירת נשק שלא כדין, יצור או יבוא או יצוא של נשק שלא כדין, נשיאת תחמושת שלא כדין וכו'.

חוק העונשין מספק הגדרה רחבה למילה "נשק" כשהקו המנחה של הגדרה זו הינו כלי שבכוחו להמית. כמובן שניתן להחזיק ולשאת נשק בהתאם לרישיון הניתן על פי כל דין.

המשרד מטפל בכל עבירות הנשק למיניהן וכן פועל להסדרת / חידוש רישיון כלי יריה אל מול המשרד לביטחון פנים עבור קהל לקוחות המשרד.

עבירות מין

בחקיקה הישראלית קיים מגוון רחב של עבירות מין החל מעבירה של הטרדה מינית ועד לעבירות מין "קשות" כדוגמת מעשה אינוס ומעשה סדום אשר העונש הקבוע בצדן הוא שנים רבות של מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח.

אופיין של עבירות אלו דורש התמקצעות, ניסיון ובעיקר הכרת התחום על כל רבדיו השונים ובכל אלו ניחן המשרד.

צל החשדות בעבירות מין הינו כבד וקשה לשני הצדדים – הן לחשוד והן למתלונן והפגיעה בשמו הטוב של חשוד בפלילים בעבירות אלו הנה הרסנית וקשה, וזו בלשון המעטה. ה"אני מאמין" של המשרד הינו להיאבק על שמם הטוב של לקוחותיו אשר לא אחת הוכח כי נרקמה נגדם עלילת שווא בחשד לביצוען של עבירות אלה.

המשרד עוסק בתיקי עבירות מין כחלק מפעילותו השוטפת ומעניק יעוץ משפטי מקיף וכולל הן לחשודים ונאשמים בביצוען של עבירות אלו והן לנפגעי עבירה.

חקירות ומעצרים

זומנת לחקירה משטרתית ? קיבלת שיחת טלפון מגורם אלמותי ממשטרת ישראל המבקש כי תגיע/י בדחיפות לתחנת המשטרה ? יעוץ משפטי עם עורך דין הבקיא ברזי התחום הפלילי, בכללו תחום החקירות המשטרתיות והמעצרים, יכול להוציא אותך מתסבוכת שיכול ותקלע/י אליה בהמשך הדרך.

חשוב וצריך לזכור חוקרי משטרת ישראל עושים את מלאכתם ואין להם עניין ביצירת קשרים בין אישיים עם נחקריהם ולכן חשוב ואף חובה להיוועץ בעורך דין פלילי הבקיא בזכויותיכם במהלך החקירה וזאת טרם הגעתכם לתחנת המשטרה או במהלך החקירה עצמה.

משרדנו מעניק יעוץ משפטי שוטף לחשודים טרם חקירה ובמהלכה בכל רחבי הארץ ובכל שעות היממה.

שימוע טרם הגשת כתב אישום

לחשודים בעבירות שמוגדרות בחוק הישראלי כ-"פשע" (עבירות שהעונש בצדן מעל ל-3 שנות מאסר בפועל) קיימת זכות להשמיע את טענותיהם בפני רשויות התביעה השונות (תביעה משטרתית, פרקליטות ועוד) ובכך לשכנען להימנע מהגשת כתב אישום כנגדם.

המסגרת החוקית להליך השימוע מוסדרת בסעיף 60א לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], התשמ"ב-1982. המשרד גורס כי המדובר בהליך חשוב מאין כמותו שכן המדובר בהזדמנות כמעט אחרונה לחשוד בפלילים למלט עצמו מכתב אישום ואף במקרים מסוימים מעונש של מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח.

למשרדנו מומחיות, ניסיון רב והצלחות לא מבוטלות בייצוג חשודים בהליכי שימוע טרם הגשת כתב אישום בפני רשויות התביעה השונות.

עבירות צווארון לבן

המונח "צווארון לבן" הינו מונח בו קיים קושי מובנה להגדרתו ונשאלת השאלה ממה נגזרת הגדרה זו ?  האם מאופייה של העבירה ? האם מדמותו, עיסוקו ומעמדו בחברה של אותו העבריין ? האם שילוב של השניים יחד ?

התפיסה הרווחת הנה כי עבירות צווארון לבן הינן, על פי רוב, עבירות בעלות רכיב כלכלי כדוגמת עבירת שוחד, מרמה והפרת אמונים, זיוף, קבלת דבר במרמה, עבירות לפי חוק ניירות ערך, עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון וכו'.

חשודים בעבירות צווארון לבן הינם בדרך כלל אנשים אשר זו להם הסתבכותם הראשונה עם החוק ולכך קיימות השלכות רוחב על אורח חייהם כדוגמת הפגיעה בתדמיתם ועיסוקם, פגיעה בשמם הטוב, פגיעה בקניינם בדרך של תפיסת נכסים לצורכי החקירה המשטרתית וכו'.

משרדנו מעניק ליווי משפטי צמוד ואיכותי בעבירות צווארון לבן הן בשלבי החקירה, הן בשלב השימוע טרם הגשת כתב האישום והן בניהול התיק בכותלי בית המשפט.

הסגרה

תחום דיני ההסגרה הינו תחום מורכב ויחודי שכן המדובר בהליך בו מעורבת מדינה זרה המבקשת ממדינת ישראל את הסגרתו של אזרח ותושב ישראל על מעשים פליליים שלכאורה ביצע באותה מדינה.

חוק ההסגרה, תשי"ד-1954 מסדיר את המנגנון המאפשר את הסגרתו של אדם הנמצא בשטחה של מדינת ישראל, לידי מדינה אחרת המבקשת להעמידו לדין פלילי בשטחה, כאשר מדינת ישראל והמדינה האחרת חתומות על הסכם או אמנה בדבר הסגרת עבריינים.

החוק מאפשר הסגרה, על אף המחיר של פגיעה בחירות הפרט, על מנת לקיים את הכלל, לפיו אדם יישפט במדינה שלה הזיקה הקרובה ביותר; וכן בהיבט הכללי אשר לפיו מחויבת מדינת ישראל לסייע למאבק הבינלאומי נגד פשיעה חוצת גבולות, כאשר בכך גם לא תהפוך למדינת מקלט לעבריינים.

חוק ההסגרה מציב מספר תנאים להסגרה, אשר בהתקיימם ניתן להכריז על אדם כבר-הסגרה (המדובר בתנאים מצטברים). תחילה, נדרש, כי בין מדינת ישראל למדינה המתבקשת קיים הסכם בדבר הסגרת עבריינים. בנוסף, נדרש, כי המבוקש נאשם או נתחייב בדין במדינה המבקשת בשל עבירת הסגרה לחוק ככל עבירה שאילו נעברה בישראל דינה מאסר שנה או עונש חמור מזה. זוהי למעשה דרישת "הפליליות הכפולה", לפיה נדרש שהמעשה יהווה עבירה פלילית הן במדינה המבקשת והן במדינה המתבקשת. תנאי נוסף להסגרתו של אדם הוא, שבין מדינת ישראל למדינה המבקשת תהא הדדיות ביחסי ההסגרה.

הליך ההסגרה מורכב משני הליכים:   

1. עתירה המוגשת לבית המשפט המחוזי בירושלים להכריז על אדם כבר הסגרה. 

2. הליך מעצר עד למתן החלטת בית המשפט בעתירה להכריז על אדם כבר הסגרה וזאת בשל החשש הטבוע בהימלטות מאימת הדין.   

תפקידו של עורך הדין לפעול עבור מרשו בשני ההליכים לעיל – לנסות ולהביא לשחרור לקוחו ממעצר ולסכל את בקשת ההסגרה, בין היתר, בשכנוע בית המשפט בקיומו של אחד מהסייגים הקבועים בחוק ההסגרה בו בית המשפט יורה שלא להסגיר אדם למדינה המבקשת להעמידו לדין.  

המשרד מתמחה במתן שירות ויעוץ משפטי מקיף ומקצועי ללקוחות העומדים בפני הליך הסגרה.

מחיקת רישום פלילי וחנינות

הרשעה פלילית בבית המשפט מלווה אדם תקופה ארוכה מאד כקבוע בחוק המרשם הפלילי ותקנת השבים, תשמ"א-1981. לעיתים העבירה נעברה בהיות הנאשם קטין או כמי שחצה את גיל הקטינות ולימים בגר וסיים את לימודיו האקדמיים ועתה הוא פונה לעבר עיסוקו הנכסף ואו אז, להפתעתו, הוא מגלה כי עליו להצהיר על העדר רישום פלילי קודם, והוא מצדו כמובן, אינו רוצה להחמיץ את ההזדמנות לעבוד בעבודת חייו. המציאות מוכיחה כי תרחיש זה הנו שכיח וקורה לא אחת.

למשרדנו ניסיון מוכח בטיפול בבקשות למחיקת רישום פלילי (הרשעות קודמות ו/או תיקים סגורים) וכן בבקשות לשינוי עילות סגירת תיקי החקירה ("העדר עניין ציבורי"; "חוסר ראיות"; "העדר אשמה") מול גורמי המשטרה והפרקליטות.

הסמכות החוקית להעניק חנינה לעבריינים מסורה לנשיא המדינה וזאת בדרך של הקלה בעונשם או המרתם. כמו כן, מסורה לנשיא המדינה הסמכות החוקית לקצר את תקופת ההתיישנות והמחיקה ביחס לעבירות מסוימות המופיעות במרשם הפלילי.

גישת המשרד הנה כי קיימת חשיבות עליונה לעיתוי בו מוגשת בקשת החנינה תוך הצבעה על שינוי נסיבות של ממש שחל מאז סיום ההליך המשפטי.

למשרד ניסיון רב שנים בטיפול בבקשות חנינה וצבר הצלחות לא מעטות בתחום עיסוק זה.

משפט צבאי

חוק השיפוט הצבאי, תשט"ו-1955 הוא המסגרת החוקית על פיה מופעל הדין הצבאי הפלילי כלפי חיילים, קצינים, משרתי קבע, אנשי מילואים בבתי הדין הצבאים.

המדובר, כאמור, בדין פלילי ספציפי וייחודי למשרתי צבא ההגנה לישראל.

למשרדנו התמחות מיוחדת בניהול הליכים צבאיים פלילים של חיילים וקצינים במהלך שירותם הצבאי בצה"ל.

עו"ד זאב לקט מחזיק באישור בלתי מסויג לייצוג בבתי הדין הצבאיים.

נוער ופלילים

שפיטת קטין, אדם צעיר בין הגילאים 12-18 שנים, בפלילים נעשית בבית המשפט לנוער והדיונים בעניינו מתקיימים בדלתיים סגורות.

חוק העונשין אינו מבחין בין קטינים לבגירים ביחס לאופיין של העבירות שכן אלה רלוונטיות הן לבגירים והן לקטינים, אולם, חוק הנוער קובע דרכים מסוימות, מיוחדות וייחודיות לניהול הליך פלילי נגד קטינים.

בבוא בית המשפט לנוער לשפוט קטין הבא בפניו עומדת לנגד עיניו בראש ובראשונה האפשרות לשיקומו ולכן מלאכת ענישתו תיעשה על פי העיקרון המנחה הנ"ל.

בשלב החקירה עומדות לקטין זכויות רבות בכללן נוכחות הורה בחקירה, חקירה המוגבלת לשעות מסוימות, מגבלות מסוימות על מעצר קטין וכו' והכל בכפוף למגבלות הקבועות בחוק הנוער.

למשרד התמקצעות בייצוג קטינים בבית המשפט לנוער וקיימת שורת הישגים לא מבוטלים הכוללת ביטול כתבי אישום כנגד לקוחות המשרד.

עבירות אלימות

בחוק העונשין הישראלי קיימת קשת רחבה של עבירות אלימות החל מעבירה של תקיפת סתם, עבירת התקיפה ה"קלה" ביותר בספר החוקים, ועד לעבירת רצח, העבירה החמורה ביותר, אשר העונש בצדה הינו מאסר עולם.

לצערנו, עבירות האלימות הפכו לתופעה נפוצה ושכיחה במחוזותינו ואילו המציאות מוכיחה לא אחת, כי קיימים מקרי אלימות רבים אשר תוצאותיהם, לדאבון הלב, הנן מצערות ואף יכולות להיות טראגיות.

למשרד ניסיון רב שנים בהתמודדות עם כתבי אישום, מעצרים וחקירות בכל קשת עבירות האלימות על כל סוגיהן ומינן (עבירות המתה, תקיפה, אלימות במשפחה, שוד, איומים וכו').

עבירות סמים

פקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], תשל"ג-1973, מונה מספר עבירות בתחום זה, כגון, החזקת סם לצריכה עצמית, החזקת סם שלא לצריכה עצמית, סחר בסם מסוכן, תיווך בסם מסוכן, יבוא סם מסוכן, אספקת סם, שידול קטין לסם וכו'.

התפיסה הרווחת במערכת המשפט הישראלית הינה כי יש לבער את נגע הסמים בחברה הישראלית ובשל כך קבע המחוקק עונש של עד 20 שנות מאסר בפועל על ביצוען של חלק מעבירות סמים.

בפקודת הסמים המסוכנים קיימת אפשרות לחילוט רכושו של נאשם שבית המשפט הכריז עליו, בנסיבות הקבועות בפקודה, כ"סוחר סמים" ואו אז נלקח ממנו רכושו לטובת אוצר המדינה.

למשרד יתרון מוכח בייצוג משפטי בעבירות הסמים השונות, עד כדי הימנעות מהרשעה במקרים המתאימים, והצלחות המשרד בתחום זה מדברות בעד עצמן.

עבירות רכוש

בחוק הישראלי מצויות עבירות הרכוש רבות ומגוונות והמכנה המשותף להן הוא הפגיעה ברכוש הזולת או שליחת יד באותו רכוש. המדובר בעבירות גניבה, גניבה בידי מורשה, גניבה ממעביד, גניבת רכב, התפרצות לדירה, לעסק או לרכב, החזקת נכס החשוד כגנוב, קבלת נכסים שהושגו מעבירה ועוד.

עם השנים חלה מגמת החמרה בענישה בעבירות אלו בשל היותן "מכת מדינה", כלשון הפסיקה. רשויות החוק נוקטות ביד קשה ומגלות אפס סובלנות בכל הקשור למיגור עבריינות רכוש.

למשרד קשר ישיר ורציף עם מרכזי טיפול שונים ברחבי הארץ שבכוחם להביא לשיקום אפקטיבי של נאשם בעבירות אלו כאשר לא אחת הליך השיקום היה לערך המרכזי עליו שמו בתי המשפט את הדגש בגזר דינם של לקוחות המשרד באופן שנמנעה כניסתם לבית הסוהר חרף עמדתה הנחרצת של התביעה לכך.

עבירות נשק

עבירות הנשק על סוגיהן ומינן מהוות איום וסכנה לציבור, כאשר לעיתים הרקע והמניע להן הוא ביצועה של עבירה פלילית אחרת, חמורה הרבה יותר, כגון רצח, תקיפה, שוד וכו'. בחוק העונשין קיימות מספר עבירות נשק וענישה מחמירה בצדן: החזקת נשק שלא כדין, נשיאת נשק שלא כדין, מכירת נשק שלא כדין, יצור או יבוא או יצוא של נשק שלא כדין, נשיאת תחמושת שלא כדין וכו'.

חוק העונשין מספק הגדרה רחבה למילה "נשק" כשהקו המנחה של הגדרה זו הינו כלי שבכוחו להמית. כמובן שניתן להחזיק ולשאת נשק בהתאם לרישיון הניתן על פי כל דין.

המשרד מטפל בכל עבירות הנשק למיניהן וכן פועל להסדרת / חידוש רישיון כלי יריה אל מול המשרד לביטחון פנים עבור קהל לקוחות המשרד.

עבירות מין

בחקיקה הישראלית קיים מגוון רחב של עבירות מין החל מעבירה של הטרדה מינית ועד לעבירות מין "קשות" כדוגמת מעשה אינוס ומעשה סדום אשר העונש הקבוע בצדן הוא שנים רבות של מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח.

אופיין של עבירות אלו דורש התמקצעות, ניסיון ובעיקר הכרת התחום על כל רבדיו השונים ובכל אלו ניחן המשרד.

צל החשדות בעבירות מין הינו כבד וקשה לשני הצדדים – הן לחשוד והן למתלונן והפגיעה בשמו הטוב של חשוד בפלילים בעבירות אלו הנה הרסנית וקשה, וזו בלשון המעטה. ה"אני מאמין" של המשרד הינו להיאבק על שמם הטוב של לקוחותיו אשר לא אחת הוכח כי נרקמה נגדם עלילת שווא בחשד לביצוען של עבירות אלה.

המשרד עוסק בתיקי עבירות מין כחלק מפעילותו השוטפת ומעניק יעוץ משפטי מקיף וכולל הן לחשודים ונאשמים בביצוען של עבירות אלו והן לנפגעי עבירה.

חקירות ומעצרים

זומנת לחקירה משטרתית ? קיבלת שיחת טלפון מגורם אלמותי ממשטרת ישראל המבקש כי תגיע/י בדחיפות לתחנת המשטרה ? יעוץ משפטי עם עורך דין הבקיא ברזי התחום הפלילי, בכללו תחום החקירות המשטרתיות והמעצרים, יכול להוציא אותך מתסבוכת שיכול ותקלע/י אליה בהמשך הדרך.

חשוב וצריך לזכור חוקרי משטרת ישראל עושים את מלאכתם ואין להם עניין ביצירת קשרים בין אישיים עם נחקריהם ולכן חשוב ואף חובה להיוועץ בעורך דין פלילי הבקיא בזכויותיכם במהלך החקירה וזאת טרם הגעתכם לתחנת המשטרה או במהלך החקירה עצמה.

משרדנו מעניק יעוץ משפטי שוטף לחשודים טרם חקירה ובמהלכה בכל רחבי הארץ ובכל שעות היממה.

שימוע טרם הגשת כתב אישום

לחשודים בעבירות שמוגדרות בחוק הישראלי כ-"פשע" (עבירות שהעונש בצדן מעל ל-3 שנות מאסר בפועל) קיימת זכות להשמיע את טענותיהם בפני רשויות התביעה השונות (תביעה משטרתית, פרקליטות ועוד) ובכך לשכנען להימנע מהגשת כתב אישום כנגדם.

המסגרת החוקית להליך השימוע מוסדרת בסעיף 60א לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], התשמ"ב-1982. המשרד גורס כי המדובר בהליך חשוב מאין כמותו שכן המדובר בהזדמנות כמעט אחרונה לחשוד בפלילים למלט עצמו מכתב אישום ואף במקרים מסוימים מעונש של מאסר בפועל מאחורי סורג ובריח.

למשרדנו מומחיות, ניסיון רב והצלחות לא מבוטלות בייצוג חשודים בהליכי שימוע טרם הגשת כתב אישום בפני רשויות התביעה השונות.

עבירות צווארון לבן

המונח "צווארון לבן" הינו מונח בו קיים קושי מובנה להגדרתו ונשאלת השאלה ממה נגזרת הגדרה זו ?  האם מאופייה של העבירה ? האם מדמותו, עיסוקו ומעמדו בחברה של אותו העבריין ? האם שילוב של השניים יחד ?

התפיסה הרווחת הנה כי עבירות צווארון לבן הינן, על פי רוב, עבירות בעלות רכיב כלכלי כדוגמת עבירת שוחד, מרמה והפרת אמונים, זיוף, קבלת דבר במרמה, עבירות לפי חוק ניירות ערך, עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון וכו'.

חשודים בעבירות צווארון לבן הינם בדרך כלל אנשים אשר זו להם הסתבכותם הראשונה עם החוק ולכך קיימות השלכות רוחב על אורח חייהם כדוגמת הפגיעה בתדמיתם ועיסוקם, פגיעה בשמם הטוב, פגיעה בקניינם בדרך של תפיסת נכסים לצורכי החקירה המשטרתית וכו'.

משרדנו מעניק ליווי משפטי צמוד ואיכותי בעבירות צווארון לבן הן בשלבי החקירה, הן בשלב השימוע טרם הגשת כתב האישום והן בניהול התיק בכותלי בית המשפט.

הסגרה

תחום דיני ההסגרה הינו תחום מורכב ויחודי שכן המדובר בהליך בו מעורבת מדינה זרה המבקשת ממדינת ישראל את הסגרתו של אזרח ותושב ישראל על מעשים פליליים שלכאורה ביצע באותה מדינה.

חוק ההסגרה, תשי"ד-1954 מסדיר את המנגנון המאפשר את הסגרתו של אדם הנמצא בשטחה של מדינת ישראל, לידי מדינה אחרת המבקשת להעמידו לדין פלילי בשטחה, כאשר מדינת ישראל והמדינה האחרת חתומות על הסכם או אמנה בדבר הסגרת עבריינים.

החוק מאפשר הסגרה, על אף המחיר של פגיעה בחירות הפרט, על מנת לקיים את הכלל, לפיו אדם יישפט במדינה שלה הזיקה הקרובה ביותר; וכן בהיבט הכללי אשר לפיו מחויבת מדינת ישראל לסייע למאבק הבינלאומי נגד פשיעה חוצת גבולות, כאשר בכך גם לא תהפוך למדינת מקלט לעבריינים.

חוק ההסגרה מציב מספר תנאים להסגרה, אשר בהתקיימם ניתן להכריז על אדם כבר-הסגרה (המדובר בתנאים מצטברים). תחילה, נדרש, כי בין מדינת ישראל למדינה המתבקשת קיים הסכם בדבר הסגרת עבריינים. בנוסף, נדרש, כי המבוקש נאשם או נתחייב בדין במדינה המבקשת בשל עבירת הסגרה לחוק ככל עבירה שאילו נעברה בישראל דינה מאסר שנה או עונש חמור מזה. זוהי למעשה דרישת "הפליליות הכפולה", לפיה נדרש שהמעשה יהווה עבירה פלילית הן במדינה המבקשת והן במדינה המתבקשת. תנאי נוסף להסגרתו של אדם הוא, שבין מדינת ישראל למדינה המבקשת תהא הדדיות ביחסי ההסגרה.

הליך ההסגרה מורכב משני הליכים:   

1. עתירה המוגשת לבית המשפט המחוזי בירושלים להכריז על אדם כבר הסגרה. 

2. הליך מעצר עד למתן החלטת בית המשפט בעתירה להכריז על אדם כבר הסגרה וזאת בשל החשש הטבוע בהימלטות מאימת הדין.   

תפקידו של עורך הדין לפעול עבור מרשו בשני ההליכים לעיל – לנסות ולהביא לשחרור לקוחו ממעצר ולסכל את בקשת ההסגרה, בין היתר, בשכנוע בית המשפט בקיומו של אחד מהסייגים הקבועים בחוק ההסגרה בו בית המשפט יורה שלא להסגיר אדם למדינה המבקשת להעמידו לדין.  

המשרד מתמחה במתן שירות ויעוץ משפטי מקיף ומקצועי ללקוחות העומדים בפני הליך הסגרה.

מחיקת רישום פלילי וחנינות

הרשעה פלילית בבית המשפט מלווה אדם תקופה ארוכה מאד כקבוע בחוק המרשם הפלילי ותקנת השבים, תשמ"א-1981. לעיתים העבירה נעברה בהיות הנאשם קטין או כמי שחצה את גיל הקטינות ולימים בגר וסיים את לימודיו האקדמיים ועתה הוא פונה לעבר עיסוקו הנכסף ואו אז, להפתעתו, הוא מגלה כי עליו להצהיר על העדר רישום פלילי קודם, והוא מצדו כמובן, אינו רוצה להחמיץ את ההזדמנות לעבוד בעבודת חייו. המציאות מוכיחה כי תרחיש זה הנו שכיח וקורה לא אחת.

למשרדנו ניסיון מוכח בטיפול בבקשות למחיקת רישום פלילי (הרשעות קודמות ו/או תיקים סגורים) וכן בבקשות לשינוי עילות סגירת תיקי החקירה ("העדר עניין ציבורי"; "חוסר ראיות"; "העדר אשמה") מול גורמי המשטרה והפרקליטות.

הסמכות החוקית להעניק חנינה לעבריינים מסורה לנשיא המדינה וזאת בדרך של הקלה בעונשם או המרתם. כמו כן, מסורה לנשיא המדינה הסמכות החוקית לקצר את תקופת ההתיישנות והמחיקה ביחס לעבירות מסוימות המופיעות במרשם הפלילי.

גישת המשרד הנה כי קיימת חשיבות עליונה לעיתוי בו מוגשת בקשת החנינה תוך הצבעה על שינוי נסיבות של ממש שחל מאז סיום ההליך המשפטי.

למשרד ניסיון רב שנים בטיפול בבקשות חנינה וצבר הצלחות לא מעטות בתחום עיסוק זה.

משפט צבאי

חוק השיפוט הצבאי, תשט"ו-1955 הוא המסגרת החוקית על פיה מופעל הדין הצבאי הפלילי כלפי חיילים, קצינים, משרתי קבע, אנשי מילואים בבתי הדין הצבאים.

המדובר, כאמור, בדין פלילי ספציפי וייחודי למשרתי צבא ההגנה לישראל.

למשרדנו התמחות מיוחדת בניהול הליכים צבאיים פלילים של חיילים וקצינים במהלך שירותם הצבאי בצה"ל.

עו"ד זאב לקט מחזיק באישור בלתי מסויג לייצוג בבתי הדין הצבאיים.

נוער ופלילים

שפיטת קטין, אדם צעיר בין הגילאים 12-18 שנים, בפלילים נעשית בבית המשפט לנוער והדיונים בעניינו מתקיימים בדלתיים סגורות.

חוק העונשין אינו מבחין בין קטינים לבגירים ביחס לאופיין של העבירות שכן אלה רלוונטיות הן לבגירים והן לקטינים, אולם, חוק הנוער קובע דרכים מסוימות, מיוחדות וייחודיות לניהול הליך פלילי נגד קטינים.

בבוא בית המשפט לנוער לשפוט קטין הבא בפניו עומדת לנגד עיניו בראש ובראשונה האפשרות לשיקומו ולכן מלאכת ענישתו תיעשה על פי העיקרון המנחה הנ"ל.

בשלב החקירה עומדות לקטין זכויות רבות בכללן נוכחות הורה בחקירה, חקירה המוגבלת לשעות מסוימות, מגבלות מסוימות על מעצר קטין וכו' והכל בכפוף למגבלות הקבועות בחוק הנוער.

למשרד התמקצעות בייצוג קטינים בבית המשפט לנוער וקיימת שורת הישגים לא מבוטלים הכוללת ביטול כתבי אישום כנגד לקוחות המשרד.

זקוקים לייעוץ?

מלאו את הפרטים ועורך דין ממשרדנו יחזור אליכם בהקדם

 

הישגי המשרד

צפו במאמרים, בכתבות ובהישגים שונים של משרד עורכי דין זאב לקט

בית המשפט העליון מקל בעונש בשל הליך שיקום ארוך וממושך וחרף הפעלת 4 מאסרים על תנאי

לקוח המשרד הורשע בעבירות של סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, דרישת נכס באיומים, גניבה ונהיגה בשכרות. לאור הליך שיקום ארוך וממושך שהצביע על ניקיון מוחלט משימוש בסם, וחרף 4 מאסרים על תנאי שהופעלו על ידי בית המשפט המחוזי , הקל בית המשפט העליון משמעותית בעונש.

התקשר/י עכשיו!