בכיר בארגון מולנר נשפט למאסר על תנאי על עבירות מס

יחידת יהלום דרשה משי לריח להגיש הצהרות הון ודו"ח הכנסות. והוא לא היחיד מארגון מולנר שקיבל דרישה כזו

שי לריח (37) מרמת גן, המוגדר כבכיר בארגון הפשע של עמיר מולנר, התעלם מדרישת יחידת "יהלום" למאבק בפשיעה של רשות המסים ופקיד שומה, להגיש דו"חות על הכנסותיו בשנים 2010-2012 וכן הצהרות הון לשנים 2008 ו-2011 ודו"ח רמת מחיה.

לריח דיווח על היותו עובד שכיר בחנות ירקות – מה שאינו תואם את רמת החיים שלו בפועל: מכוניות יקרות, טיסות לחו"ל ודירה (אמנם שכורה) בפרויקט חדש ברמת גן. חוקרי יחידת יהלום זימנו אותו לחקירות ודרשו ממנו דו"חות, כחלק מהמלחמה בבכירי ארגוני הפשיעה. לריח התעלם ולא המציא את הדו"חות והצהרות ההון הנדרשות. סנגורו, עו"ד זאב לקט, טען כי בעת קבלת הדרישות, לפני שלוש שנים, היה לריח במאסר.  בחודשים האחרונים, במסגרת הסדר טיעון, הוא הגיש את הדיווחים, והצהיר כי אין לו כל נכסים על שמו.

שופטת בית משפט השלום בתל אביב דנה אמיר קבעה כי מתחם הענישה בגין העבירות של "אי קיום דרישה" על ידי רשות המס נע ממאסר על תנאי עד למאסר בפועל של שמונה חודשים. השופטת גזרה עליו מאסר על תנאי בלבד למשך 8 חודשים וקנס של 15 אלף שקל. בקביעת הקנס, התחשבה השופטת בכך שגם בימים אלה לריח בבית הסוהר, עצור עד תום ההליכים.

בחודש שעבר הוגש כתב אישום נגדו ונגד שניים נוספים המזוהים עם ארגון מולנר, משה בן-דביר וליאור עבאדה, זאת בשל תקיפת רוני הררי ומאבטחו בגינה ציבורית ברמת עמידר בחודש פברואר השנה. לפי כתב האישום, בתום פגישה ודין ודברים, השלושה היכו ובעטו בהררי ובמאבטחו, לאחר שלריח דאג לרסס אותם בגז פלפל. המאבטח של הררי אף נדקר בידי מי מהחבורה.

באמתחתו של לריח הרשעות קודמות, לרבות 10 שנות מאסר שריצה בגין הריגה, ו-30 חודשי מאסר מהשנים האחרונות בגין עבירות נשק והנחת מטען חבלה באופנוע של אדם המזוהה עם קבוצת עבריינים מצרפת.

 

זקוקים לייעוץ?

מלאו את הפרטים ועורך דין ממשרדנו יחזור אליכם בהקדם

תחומי עיסוק

משרדנו עוסק במגוון רחב של תחומים המספק טיפול וייצוג בתחומים הבאים

עבירות נשק

המשרד מטפל בכל עבירות הנשק למיניהן וכן פועל להסדרת / חידוש רישיון כלי יריה אל מול המשרד לביטחון פנים עבור קהל לקוחות המשרד

עבירות רכוש

למשרד קשר ישיר ורציף עם מרכזי טיפול שונים ברחבי הארץ שבכוחם להביא לשיקום אפקטיבי של נאשם בעבירות אלו כאשר לא אחת הליך השיקום היה לערך המרכזי עליו שמו בתי המשפט את הדגש בגזר דינם של לקוחות המשרד באופן שנמנעה כניסתם לבית הסוהר חרף עמדתה הנחרצת של התביעה לכך

עבירות סמים

למשרד יתרון מוכח בייצוג משפטי בעבירות הסמים השונות, עד כדי הימנעות מהרשעה במקרים המתאימים, והצלחות המשרד בתחום זה מדברות בעד עצמן

עבירות אלימות

למשרד ניסיון רב שנים בהתמודדות עם כתבי אישום, מעצרים וחקירות בכל קשת עבירות האלימות על כל סוגיהן ומינן (עבירות המתה, תקיפה, אלימות במשפחה, שוד, איומים וכו')

התקשר/י עכשיו!