עבודות שירות לנאשם בשוד אלפי שקלים כספי תרומות במוסד לגמילות חסדים

הנאשם הגיע לקבל תרומה והעביר אינפורמציה על מיקום הכסף לשותפו אשר נתפס בעת שניסה לשדוד אותו בכוח * במסגרת הסדר טיעון כתב האישום תוקן לניסיון גניבה וקשירת קשר לעוון

 

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, בני שגיא, כיבד הסדר טיעון וגזר ארבעה חודשי עבודות שירות על דורון פרנקל (41) מבת ים, שהורשע בעבירות של ניסיון גניבה וקשירת קשר לעוון.

בערב ה-18 בפברואר 2017 חבר פרנקל ליוסי אדרי (37) מאשדוד ויחד הם הגיעו סמוך לדירה בבני ברק, שבה ניהל י"נ (81) מוסד לגמילות חסדים. כשעה לפני חצות נכנס פרנקל לדירה כשהוא חבוש בכובע והמתין לקבלת קהל, בעוד שאדרי שחבש כיפה המתין מחוץ לדירה ואדם נוסף המתין לשניים ברכב. פרנקל, ששוחח בטלפון עם אדרי והנחה אותו כיצד להגיע לדירה, עדכן אותו גם שנכדתו של י"נ עומדת להיכנס לחדר בו קיבל קהל, כאשר בידיה כסף.

בהמשך נכנס פרנקל לחדר הקבלה והבחין בשקיות כסף מונחות על הרצפה סמוך לי"נ. לבקשתו, י"נ נתן לו כסף, ופרנקל עזב את הדירה. לאחר מכן הוא שלח לאדרי הודעות סמס וכיוון אותו לחדר קבלת קהל.

לאחר שפרנקל יצא מהדירה, אדרי נכנס אליה, ומיד לאחר מכן נכנס לחדר קבלת קהל כשהוא עושה עצמו משוחח בטלפון. לבקשת י"נ – שישב באותם רגעים עם אדם אחר – אדרי עזב את החדר, אולם התפרץ אליו שוב, נטל את שקיות הכסף ופנה להימלט מהמקום. אלא שהאדם אשר ישב סמוך לשולחנו של י"נ אחז ב אדרי, לקח מידיו את השקיות, השליך אותן לעברו השני של החדר וצעק: "שוד, שוד".

בנו של י"נ אשר שמע את הרעש הגיע אל הדירה במהירות, נאבק עם אדרי ובסיועו של אדם נוסף הדף אותו לתוך השירותים. אחד הנוכחים עוד הספיק להזמין משטרה, אולם אדרי שלף תרסיס גז מדמיע וריסס את בנו של י"נ ואדם נוסף בעיניהם. לאחר מכן נמלט ללא שקיות הכסף, ונתפס על ידי שוטרים במסעדת שווארמה סמוכה. בחיפוש עליו נתפסה סכין.

כתב האישום המקורי שהוגש נגד אדרי ופרנקל ייחס להם ניסיון שוד בנסיבות מחמירות וקשירת קשר לפשע, בעוד שאדרי הואשם גם בהחזקת סכין. כתב האישום תוקן לראשונה לאחר שנעצר שותפם של השניים לעבירות, אלירן חובלאשוילי (32). בעקבות קשיים ראייתיים שהתגלו בתיק, הצדדים הופנו להליך גישור, שבסיומו הגיעו להסדר טיעון אשר הוצג לשופט שגיא ב-24 בספטמבר, יחד עם כתב אישום שתוקן שוב. כתב האישום הזה ייחס לאדרי ופרנקל ניסיון גניבה בנסיבות מחמירות וקשירת קשר לעוון. לאדרי יוחסה גם עבירות תקיפה והחזקת סכין. לחובלאשוילי יוחסה עבירה של סיוע לניסיון גניבה.

באותו דיון, השופט שגיא גזר על אדרי, לפי ההסדר, 12 חודשי מאסר בפועל בניכוי ימי מעצרו. כמו כן הוא הפעיל חצי שנת מאסר על תנאי שהיתה תלויה נגדו, והוסיף לכך מאסר על תנאי. את אדרי ייצגה עו"ד אורלי פרייזלר.

בדיון שהתקיים ביום רביעי שעבר (8.11) ביקש סנגורו של פרנקל, עו"ד זאב לקט, לכבד את הסדר הטיעון. כאמור, השופט שגיא כיבד את ההסדר. הוא גזר על פרנקל שישה חודשי מאסר בפועל בניכוי ימי מעצרו (כחודשיים). את ארבעת חודשי המאסר הנותרים, קבע השופט בהתאם להסדר, פרנקל ירצה בעבודות שירות. לעונש זה הוסיף השופט גם חמישה חודשי מאסר על תנאי וקנס של 500 שקל.

 

 

זקוקים לייעוץ?

מלאו את הפרטים ועורך דין ממשרדנו יחזור אליכם בהקדם

תחומי עיסוק

משרדנו עוסק במגוון רחב של תחומים המספק טיפול וייצוג בתחומים הבאים

עבירות נשק

המשרד מטפל בכל עבירות הנשק למיניהן וכן פועל להסדרת / חידוש רישיון כלי יריה אל מול המשרד לביטחון פנים עבור קהל לקוחות המשרד

עבירות רכוש

למשרד קשר ישיר ורציף עם מרכזי טיפול שונים ברחבי הארץ שבכוחם להביא לשיקום אפקטיבי של נאשם בעבירות אלו כאשר לא אחת הליך השיקום היה לערך המרכזי עליו שמו בתי המשפט את הדגש בגזר דינם של לקוחות המשרד באופן שנמנעה כניסתם לבית הסוהר חרף עמדתה הנחרצת של התביעה לכך

עבירות סמים

למשרד יתרון מוכח בייצוג משפטי בעבירות הסמים השונות, עד כדי הימנעות מהרשעה במקרים המתאימים, והצלחות המשרד בתחום זה מדברות בעד עצמן

עבירות אלימות

למשרד ניסיון רב שנים בהתמודדות עם כתבי אישום, מעצרים וחקירות בכל קשת עבירות האלימות על כל סוגיהן ומינן (עבירות המתה, תקיפה, אלימות במשפחה, שוד, איומים וכו')

התקשר/י עכשיו!