אישום: מגדל המריחואנה מאריאל התעלל בצעירים שניסו לשדוד אותו

שלושה צעירים מאריאל תכננו לשדוד סמים מאוראל דרור, אבל בסיוע אחיו וחבר נוסף דרור השתלט עליהם, קשר אותם לכיסאות, דרש שיעבדו אצלו וחישמל אותם בקולרים לאילוף כלבים. זה נגמר בכתבי אישום נגד כולם.

 

כתבי אישום שהוגשו נגד חמישה צעירים לבית משפט השלום בפתח תקווה חושפים אירוע יוצא דופן שבמסגרתו שלושה שתקפו צעיר בניסיון לגנוב ממנו סמים, הפכו בעצמם לקורבנות של אלימות והתעללות.

על פי כתבי האישום, ב-19 בפברואר שהה דמיטרי (דימה) קייסרמן (24) מאריאל יחד עם שני חבריו (קטינים) בביתו, ושתה איתם אלכוהול. מאחר שלשלושה לא היה כסף לקנות מריחואנה או חשיש, הם תכננו לשדוד צעיר מקומי בשם אוראל דרור (25), שגידל בביתו מריחואנה והחזיק גם חשיש. לכן, השלושה הגיעו לביתו של דרור חבושים בכובעים וחמושים בפותחן בקבוקי יין שבקצהו סכין נשלפת. השלושה, כך נטען, דפקו על הדלת, ולאחר שדרור פתח אותה, הם דחפו אותו פנימה, היכו בראשו והפילו אותו ארצה. קייסרמן ואחד הקטינים ניסו לתפוס את דרור ולמנוע ממנו לזוז, בעוד שהוא נאבק וצעק לצעירה ששהתה בבית להתקשר לאחיו, דביר דרור (20), שיבוא לעזרתו.

לפי כתב האישום, דביר הגיע אל המקום בחלוף זמן קצר כשאיתו מנחם (מנדי) סט (20). אחד הקטינים הספיק להתעמת עם דביר ומיד לאחר מכן נמלט, אבל לחברים שלו – קייסרמן והקטין האחר – לא היה כל כך מזל. האחים וסט הצליחו להשתלט עליהם ולהכות אותם באגרופים ובבעיטות. לפי האישומים, אחר כך הם קשרו אותם לכיסאות, היכו אותם בסיר ובמחבת, ודרשו מהם לומר מי שלח אותם לדירה. אוראל דרור אף הצמיד לצוואריהם קולרים חשמליים שנועדו לאילוף כלבים, וחישמל אותם באמצעות שלטים.

לפי התביעה, לאחר שאוראל דרור הבין כי הקטין שברח מהדירה הוא שתכנן את תקיפתו, הוא הודיע לקייסרמן ולקטין האחר כי עליהם לשלם לו קנס של 60-70 אלף שקל. נטען כי כאשר קייסרמן אמר שאין ברשותו סכום כה גבוה – דרור השיב לו שהוא (קייסרמן) ושני הקטינים יעבדו עבורו חודשיים במכירת סמים.

לטענת התביעה, אוראל גם דרש מהשניים לאתר את הקטין שברח, ולגרום לו לחזור לדירה, אבל עוד לפני שהם הספיקו לנסות ולעשות זאת, הוא קיבל שיחת אפליקציה מהקטין שברח, והשניים קיללו זה את זה. לפי הנטען, דרור הקציב לקטין 20 דקות כדי להגיע לדירה לבד, אחרת הוא יהרוג את חבריו, וכאשר ראה שאינו מגיע – שלח לו הקלטה בה נשמעים קייסרמן והקטין הנוסף קוראים לו לבוא וצועקים על כך שמחשמלים אותם. בעקבות הדברים, הקטין התקשר למשטרה.

לפי כתב האישום, בשלב זה אוראל דרור הלביש "חם צוואר" על צווארו של הקטין, כדי להסתיר את הקולר, נטל את השלט שמפעיל אותו, והודיע לקטין שהוא כיוון את הקולר לעוצמה הכי גבוהה.  לאחר מכן מסר אוראל את השלט לידי אחיו, ואמר לקטין כי הוא הולך לחפש את הקטין השני, ואם ינסה לברוח – יקבל מכת חשמל חזקה.

מכתב האישום עולה כי דביר והקטין יצאו מהדירה ועלו במדרגות המובילות לרחוב, שם הבחינו בניידת משטרה. או אז אמר דביר לקטין: "עכשיו אתה רץ", והשניים החלו לרוץ עד שהתרחקו מעיני השוטרים. עוד נטען, כי מיד לאחר מכן הוריד דביר את הקולר מצווארו של הקטין, שבר אותו ואת השלט, ולאחר מכן הוביל את הקטין לעבר ביתו של סט. סמוך לבית הוא החביא שקית.

זמן קצר לאחר מכן, השוטרים עיכבו לחקירה את אוראל, את קייסרמן ואת הצעירה ששהתה בבית.  מיד לאחר מכן שמע אחד השוטרים רעשים מהשירותים, שם הוא תפס את סט מנסה לברוח מהמקום דרך החלון.

אישום נוסף מייחס לאוראל גידול והחזקת סמים. השוטרים שהגיעו אל ביתו מצאו חשיש במשקל 1.61 גרם על השולחן, ובמעבדת סמים בחדר סמוך 11 שתילי קנאביס במשקל 5.3 ק"ג. בנוסף נמצא במקום ציוד רב ששימש לגידול סמים. במקומות שונים בבית אותרו במצטבר 693 גרם קנאביס וחשיש, כאשר חלק מהכמות מחולקת ל-31 שקיות.

כתבי האישום מייחסים לכל המעורבים עבירות שונות. לאוראל מייחסת התביעה עבירות תקיפה, סחיטה באיומים, כליאת שווא, גידול והחזקת סמים והחזקת כלים להכנת סמים. דביר נאשם בתקיפה, סחיטה באיומים וכליאת שווא. סט נאשם בתקיפה, כליאת שווא והפרעה לשוטר במילוי תפקידו. קייסרמן והקטינים נאשמים בקשירת קשר לפשע, תקיפה בצוותא לשם גניבה ותקיפה הגורמת חבלה ממשית.

התשתית נגד האחים דרור וחברם סט מתבססת על עדויות קייסרמן, הקטינים והצעירה, כמו גם על הודאתו של אוראל. שני שותפיו הכחישו את המיוחס להם או שמרו על זכות השתיקה, אולם בתיק גם עדויות השוטרים, צילומי אבטחה וממצאים שונים.

התשתית הראייתית נגד קייסרמן והקטינים מתבססת על עדותו של קייסרמן אשר הודה במיוחס לו וקשר למיוחס להם גם את הקטינים, ששינו את גרסאותיהם מספר פעמים.

 

זקוקים לייעוץ?

מלאו את הפרטים ועורך דין ממשרדנו יחזור אליכם בהקדם

תחומי עיסוק

משרדנו עוסק במגוון רחב של תחומים המספק טיפול וייצוג בתחומים הבאים

עבירות נשק

המשרד מטפל בכל עבירות הנשק למיניהן וכן פועל להסדרת / חידוש רישיון כלי יריה אל מול המשרד לביטחון פנים עבור קהל לקוחות המשרד

עבירות רכוש

למשרד קשר ישיר ורציף עם מרכזי טיפול שונים ברחבי הארץ שבכוחם להביא לשיקום אפקטיבי של נאשם בעבירות אלו כאשר לא אחת הליך השיקום היה לערך המרכזי עליו שמו בתי המשפט את הדגש בגזר דינם של לקוחות המשרד באופן שנמנעה כניסתם לבית הסוהר חרף עמדתה הנחרצת של התביעה לכך

עבירות סמים

למשרד יתרון מוכח בייצוג משפטי בעבירות הסמים השונות, עד כדי הימנעות מהרשעה במקרים המתאימים, והצלחות המשרד בתחום זה מדברות בעד עצמן

עבירות אלימות

למשרד ניסיון רב שנים בהתמודדות עם כתבי אישום, מעצרים וחקירות בכל קשת עבירות האלימות על כל סוגיהן ומינן (עבירות המתה, תקיפה, אלימות במשפחה, שוד, איומים וכו')

התקשר/י עכשיו!