עיתונות ואינטרנט

זאב לקט | משרד עורכי דין

יצוג המשרד בפרשת רצח הנער עדיאל תורתי

השניים נעצרו לפני כחצי שנה במוסקבה וכעת הושלם הליך ההסגרה. כחצי שנה לאחר שנעצרו במוסקבה, הבוקר (חמישי, 31.10) הושלם הליך הסגרתם של שני החשודים ברצח עדיאל תורתי ב-20 בינואר בפתח תקווה. על פי הפרטים שהגיעו לאתר "פוסטה", בן אמו והקטין טסו ב-21 לינואר לאוקראינה, יום לפני שנמצאה גופתו של תורתי. לאחר מכן הגיעו למוסקבה, שם ככל הידוע התגוררו בבית מלון בעיר. השניים נעצרו בעקבות צו מעצר שהוצא נגדם על ידי האינטרפול, לבקשת משטרת ישראל, שנציגה ברוסיה היה שותף למעצר. מאז, נקטה המשטרה בשיתוף המחלקה הבינלאומית בפרקליטות, במהלכים מאומצים וממושכים, על מנת להביא אותם ארצה לצורך חקירתם בחשדות המיוחסים להם. במסגרת זו הוגשה זה מכבר בקשת הסגרה בעניינם לרשויות הרלוונטיות בחו"ל, שכאמור הושלמה היום עם מעצרם בנתב"ג. השניים, שמיוצגים על ידי עורכי הדין זאב לקט ויניב שגב, הובאו לבית משפט השלום בפ"ת – ושם הוארך מעצרם עד 6 בנובמבר.
עורכי הדין מסרו בתגובה: "מרשינו שבו לישראל מרוסיה במסגרת הליך הסגרה לו נתנו את הסכמתם המלאה. אנו בטוחים כי משטרת ישראל תמצה את כל אפיקי החקירה הרלוונטים בתיק זה במסגרת ימי המעצר שניתנו על ידי בית המשפט".

קראו עוד

על רקע מאבק ירושה: שלושה אחים חשודים בהנחת מטען והשלכת רימון

המשטרה חושדת כי מלבד הנחת מטען וזריקת רימון על בית קרוב משפחתם, החשודים היו מעורבים בזיוף צוואה של סבתם במטרה לזכות בירושת מיליונים. האחים טל, אור ודור שפייזמן נעצרו בחשד לעבירות של זיוף בכוונה לקבל דבר, קשירת קשר לפשע, ניסיון לחבול בחומר נפיץ והנחת חומר נפיץ. לפי המשטרה, הם היו מעורבים בזיוף צוואה של סבתם, במטרה לזכות בירושה בהיקף של מיליוני שקלים. עו"ד לקט, המייצג את החשוד דור, מסר: "למרשי ושני אחיו סכסוך משפטי- משפחתי עם המתלונן המתנהל בימים אלו בבית המשפט לענייני משפחה בתל אביב. מכאן, ועד מניע אפשרי לשדות החמורים המיוחסים למרשי המרחק רב. לא בכדי, דחה בית המשפט בקשה דרקונית של משטרת ישראל להארכת המעצר בשבעה ימים וזאת באין ראיות כנגד מרשי ששוחרר לביתו בתנאים מינימלים".

קראו עוד

בכיר בארגון מולנר נשפט למאסר על תנאי על עבירות מס

שי לריח (37) מרמת גן, המוגדר כבכיר בארגון הפשע של עמיר מולנר, התעלם מדרישת יחידת "יהלום" למאבק בפשיעה של רשות המסים ופקיד שומה, להגיש דו"חות על הכנסותיו בשנים 2010-2012 וכן הצהרות הון לשנים 2008 ו-2011 ודו"ח רמת מחיה. לריח דיווח על היותו עובד שכיר בחנות ירקות – מה שאינו תואם את רמת החיים שלו בפועל: מכוניות יקרות, טיסות לחו"ל ודירה (אמנם שכורה) בפרויקט חדש ברמת גן. חוקרי יחידת יהלום זימנו אותו לחקירות ודרשו ממנו דו"חות, כחלק מהמלחמה בבכירי ארגוני הפשיעה. לריח התעלם ולא המציא את הדו"חות והצהרות ההון הנדרשות. סנגורו, עו"ד פלילי זאב לקט, טען כי בעת קבלת הדרישות, לפני שלוש שנים, היה לריח במאסר. בחודשים האחרונים, במסגרת הסדר טיעון, הוא הגיש את הדיווחים, והצהיר כי אין לו כל נכסים על שמו.

קראו עוד

ביהמ"ש העליון: מוטי גיגי ישוחרר עד להחלטה בערעורו

תיק איתן חייא: ביהמ"ש המחוזי סירב בזמנו לעכב את ביצוע עונשו של מוטי גיגי, ולכן הוא החל לרצות מאסר, אבל בית המשפט העליון הורה לשחרר אותו בתנאים עד שתתקבל החלטה בנוגע לערעור שהגיש על גזר הדין. השופט: "אם לא יעוכב ביצוע העונש – הוא עלול לרצות חלק נכבד מתקופת מאסרו טרם שיוכרע ערעורו"

עורך דין פלילי זאב לקט, מסר בתגובה: "אנו שמחים ומברכים על החלטת בית המשפט העליון שקיבל את טענותינו והורה באופן חריג ביותר על הפסקת מאסרו של מרשנו ושחרורו לחלופת מעצר. עינינו נשואות קדימה לישיבת הערעור".

קראו עוד

חשוד בהפקרה לאחר תאונה שוחרר בתנאים מגבילים

בדיון להארכת מעצרו של החשוד ציין נציג המשטרה, רס"ב ארז קפלן, כי החשוד אותר על ידי המשטרה כ-800 מטר מזירת התאונה, וכי כאשר ראה את השוטרים – ניסה להימלט. סנגורו של החשוד, עו"ד פלילי זאב לקט, טען מנגד, כי החשוד – שהובא לבית המשפט כשהוא חבול, הוכה על ידי שוטר שעצר אותו. "בקשת המעצר לא מייחסת לחשוד התנגדות למעצר או הכשלת שוטר", ציין הסנגור והפנה לחבלות שעל החשוד. "לא היה ראוי ששוטר יגיב בצורה בלתי מידתית", הוסיף וביקש שהנושא יועבר לחקירת המחלקה לחקירות שוטרים.

קראו עוד

החתן המוסלמי מבקש: צו מניעה להפגנת הימין

מאולם בית המשפט לאולם האירועים: שעוות ספורות לפני חתונת הצעיר המוסלמי עם היהודיה, יגיע החתן מחמוד מנצור לבית משפט השלום בראשון לציון שם ידרוש הוצאת צו המונע מאנשי ארגון להב"ה להפגין מול חתונתו. הוא עתיד לפגוש שם את מארגן המחאה, איש הימין בנצי גופשטיין, ופרקליטו, עו"ד איתמר בן גביר. באי כוחו של החתן, עו"ד יניב שגב ועורך דין פלילי זאב לקט, טוענים כי בימים האחרונים נפתח קמפיין ברשת האינטרנט שתכליתו לסכל את חתונתו של המבקש עם זוגתו מחמת היותו בן העדה המוסלמית. בבקשתם מופיעים ציטוטים מאתרי אינטרנט שונים של אזרחים הקוראים למנוע באלימות את החתונה.

קראו עוד

יגואר, מוט ברזל ומכות – "ערפול ראייתי" הוביל לזיכוי

בהכרעת הדין, סגן נשיא בית המשפט, השופט מרדכי כדורי, הצביע על סתירות רבות בגרסאות עדי התביעה. כך למשל בנוגע לאירוע הראשון, מעדויות המתלוננים לא התברר חד משמעית מי אחז במוט ומתי קיבלו ממנו מכות.

לגבי האירוע השני, השופט ציין שבעוד שאחד העדים סיפר שראה במו עיניו את הנאשם הראשון מכה את התמלוננים, המתלונן העיד שהוא בטוח שמי שאחז במוט והיכה אותו היה הנאשם השני.

השופט הוסיף שעדה נוספת מסרה ביחס לאירוע השני גרסה שסותרת את תיאורי המתלוננים וסיפרה שאחד הנאשמים רק סטר למתלונן והתנצל על כך מיד אחר כך – התנצלות שאינה מתיישבת עם אווירת המארב המתוכנן לה טענה התביעה.

בנוסף, השופט ביקר את המשטרה על מספר מחדלי חקירה, למשל העובדה שלא נלקחו טביעות אצבעות מן המוט.

לדברי השופט, אמנם גם גרסת ההגנה מעלה קשיים אך "ראיות התביעה לוקות בסתירות, אי התאמה וחוסר עקביות". השופט הוסיף כי אינו קובע שהמתלוננים אינם מדברים אמת, אלא שישנו "ערפל ראייתי", ולא ניתן להסיק מסקנה חד משמעית ונטולת ספק סביר בדבר אשמתם של הנאשמים.

בנסיבות אלה, הנאשמים זוכו.

קראו עוד
התקשר/י עכשיו!